Irány Innopolis!

Gábor Dávid 8. osztályos tanulónk sikeresen szerepelt az Európai Informatikai Diákolimpia magyarországi válogatóversenyén Budapesten. Dávid bekerült abba a négy – korosztályában országosan a legjobb – programozóból álló csapatba, amely hazánkat képviseli az oroszországi Innopolisban július végén megrendezésre kerülő Európai Informatikai Diákolimpián. Az ifjú informatikus a tanév során több versenyen is részt vett ahol az iskolai és a megyei selejtezők, valamint az országos döntők során is sikerrel vette az akadályokat. A több száz diákkal induló mezőnyben mindegyik versenyen korcsoportjában az ország első 10 helyezettje között végzett:

• Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny – Alkalmazás kategória: 4. hely
  • Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny – Programozás kategória: 7. hely
  • Országos Logo Programozási Verseny: 9. hely